Často kladené otázky

Zde uvádíme odpovědi na Vaše časté otázky ohledně přípravy a průběhu samotných rekonstrukci.

Potřebuji k rekonstrukci bytového jádra povolení?

Pokud nedochází ke změně užívání, a nedochází do zásahu do nosných konstrukcí, není třeba žádat o stavební povolení. Povinností je informovat majitele objektu o stavebních úpravách. V případě panelového domu je to bytové družstvo, či společenství vlastníků (SVJ).

Je možno v bytě po dobu rekonstrukce bydlet?

Ano, po dobu rekonstrukce je stále funkční elektřina, voda i odpad. Omezení mohou nastat při vylití nivelační hmoty, přepojování elektroinstalace, či obložení stěny za závěsným wc. Tyto činnosti budou konzultovány, a provedeny po dohodě s investorem.

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytového jádra?

Jedná-li se o jednodušší rekonstrukce, pohybuje se doba kompletní přestavby 5-10 dní. Pokud jde například o kompletní přestavbu bytu 3+1, je nutno počítat s dobou 20 dní, včetně všech prací.

Díky dlouholetým zkušenostem, máme akci pečlivě připravenou od bourání, dovozu materiálu, výstavby či kompletace tak, abychom omezili provoz bytu na co nejkratší dobu.

Veškeré práce potřebují jistý čas, či "technologickou pauzu", proto se určité práce plánují jako poslední v konkrétní den, aby například vylití nivelační hmoty nebrzdilo ostatní práce.

Provádíte samostatně jen přípravu pro kuchyň?

Ano, připravíme prostor pro instalaci nové kuchyňské linky, včetně odpadu, vody, úpravy elektroinstalace, instalace obkladů a dlažby. Montujeme i samotnou kuchyňskou linku. 

Potřebuji zrekonstruovat byt v cihlovém domě. Provádíte tyto práce?

Ano. Máme zkušenosti s rekonstrukcemi i v "cihlové" zástavbě. Provádíme nejen rekonstrukce koupelen, kuchyní a wc, ale provádíme nové rozvody topení, plynu, elektroinstalace, nové štukové omítky, malování, výměnu podlahových krytin i montáže kuchyní. Zajistíme kompletní rekonstrukci bytu na klíč, včetně likvidace odpadu a úklidu.

Musím se starat o dodávku materiálů?

Počítáme s tím, že si vybavení koupelny, wc či bytu "pouze" vybíráte, a my zajistíme nákup, dopravu a následnou montáž. Při předání díla předáváme potřebné protokoly, záruční listy, apod. Nevyhýbáme se akcím kde si investor dodává některé materiály sám. Provádíme tedy zakázky "na klíč", ale i akce kde provádíme jen dohodnuté nákupy či práce.

Zajistíte grafický návrh koupelny?

Ano. Během upřesňování výběru materiálů můžeme zajistit zpracování vizualizace koupelny a wc. A to zdarma. Získáte tak lepší představu, zda vybrané materiály odpovídají vaší představě o finální podobě. 

Jaké je DPH u rekonstrukce?

Jako plátci účtujeme při rekonstrukcích bytů v bytových domech sníženou sazbu DPH (od 1.1.2024 je sazba 12%). Naše dodávky jsou tedy zvýhodněné oproti vašemu běžnému nákupu v obchodě.

Při provádění zakázek pro firmy, při subdodávkách, či rekonstrukcích kanceláří se sazba DPH řídí aktuálními právními normami.